Víte, že v naší zemi existují lidé, co neumí vůbec plavat, anebo uplavou sotva deset metrů? Ačkoli existují povinné školní kurzy, ne každý se tam naučí dobře plavat, neboť nelze zajistit kvalitní výuku plavání pro šedesát dětí se dvěma instruktory. Kurzy plavání v Praze plaveckytrener.cz by měly být individuální a věnovat se výuce mnohem podrobněji. O co lidé přichází, jestliže se nenaučí dobře plavat?
Vodní lyže – jízda na vodních lyžích je nesmírně zábavná, ale když neumíte plavat, není to sport určený pro vás. A spoléhat se na plovací vestu je velké riziko, protože při pádu do vody se může vesta poškodit, a vy se kvůli tomu utopíte.
Divoká voda – líbí se vám vodní slalom na divoké vodě? A chtěli byste to někdy vyzkoušet? Tam je znalost eskymáckého obratu sice nutná, ale mnohem důležitější je znalost plavání, a dokonce výborná znalost a schopnost plavat v peřejích a vodních válcích.
Kanoistika – rychlostní kanoisté také nemají na sobě plovací vesty, ty by je navíc brzdily při sportovním výkonu. Kdyby se loď převrhla, je nutné zvládnout doplavat z větší vzdálenosti na břeh. Plavání zkrátka patří k vodním sportům a neplavci tam nemají co pohledávat.
Windsurfing – surfař, který vůbec neumí plavat, je na našich vodách stejný úkaz, jako sníh na Sahaře. Chcete-li provozovat alespoň rekreační windsurfing, plavání je základní předpoklad pro pohyb na hladině. Surfaři navíc brázdí vody daleko od břehu a umět uplavat alespoň tři sta metrů je vyslovená nutnost.
Moře – kdo jede k moři a neumí plavat, je odkázán maximálně na procházky po pláži, čvachtání u břehu a sběr lastur či vyplavených hvězdic. Pro takové lidi je pobyt u moře nudný a je pro ně zábavnější vyrazit na hory a dopřát si výstup na Sněžku, než nuda na pláži mezi opalujícími se rekreanty. Plavání v moři má navíc své kouzlo a to neplavec nikdy nedokáže pochopit.
0 komentářů: „Umět plavat nebo se jen plácat u břehu“