Stěhování těžkých břemen – to jsou i koberce a pohovka


Chystáte se ke stěhování bytu v Praze a máte standardně vybavený byt, takže nepředpokládáte přenášení žádných těžkých břemen? Co si vlastně představit pod pojmem „těžké břemeno“? Jaké jsou pomyslné hranice toho, kdy jde o břemeno lehké a kdy těžké?

Koberec – třeba takový koberec – když jej nadzvednete na podlaze v jednom z rohů, připadá vám lehoučký jako pírko, ale jakmile jej srolujete a musíte jej přenášet, rázem se situace mění. Některé kusové či metrážové koberce dovedou být pořádně těžké a i stěhováci s nimi mají spoustu námahy, navíc se koberec musí stěhovat tak, aby se nepřehýbal a nepoškodila se jeho struktura, to znamená přenáší se buď vodorovně v celé délce, nebo svisle – tehdy například při stěhování do vyšších pater po schodech. Stěhování koberců tedy raději přenechávejte stěhovákům.

stěhování pračky

Rozkládací pohovka – některé typy rozkládacích sedacích souprav se nedají demontovat a musí se přenášet jako jeden celek, nebo se pouze demontuje jejich část, například v případě sedačky ve tvaru písmene L. U pohovek bývá nevýhodou jejich oblý tvar, kdy se špatně uchopují do rukou nebo na stěhovací popruhy. Toto je opět další důvod k povolání stěhovací firmy.

krabice na stěhování

Pračka – v některých domácnostech se vyskytují docela malé chladničky, například pokud někdo bydlí v bytě sám a většinu stravování řeší v zaměstnání či po restauracích a doma má v chladničce uskladněno jen několik kusů potravin. Malou chladničku snadno přenesou dva lidé i bez stěhovacích popruhů, a tato skutečnost může svádět k tomu, přestěhovat svépomocí i automatickou pračku stejné velikosti. Jenže zatímco chladnička váží sotva čtrnáct kilo, pračka třeba i sedmdesát. Přenášet pračku po schodech může být nesmírně obtížné, například při stěhování do pátého patra bez výtahu, a toto je také důvod, proč si na tuto práci sjednat výpomoc profesionálů.

0 komentářů: „Stěhování těžkých břemen – to jsou i koberce a pohovka“