KUJOONI REVIVAL

... aneb o dárku našich povětšinu aktivně nemuzikantských kamarádů, kteří po večerech nacvičili a nahráli k našim 10 letů CD !!!

Kujooni revival

Track 1

Track 2

 

BÝVALÍ HRÁČI

Ivo Horňák - housle

Nefalšovaný poslední žijící slovenský indián, se skupinou vystupoval pod uměleckým jménem Ivan Úděný. Jeho rychlá a přesná hra na mistrovské housle a dobře padnoucí frak přiváděla všechny 3 věrné příznivce Kujoonů do extáze. Odchodem ze skupiny posílil vliv frakce Záškodníků.

Standa Kohoušek - kytara

Malý, zdánlivě nenápadný muž, mátl nejen zdrobnělým příjmením, ale i vizáží připomínající bankovního úředníka. Ve skutečnosti démon, po příchodu do skupiny díky své hlavní mimohudební zálibě záhy pověřen funkcí Referenta pro pohlavní styk s veřejností. Při vystoupeních byl velmi emotivní, písně silně prožíval a často nečekaně reagoval spontánními projevy: křikem, hvizdem, pláčem či pomočením.

Tomáš Husák - bicí nástroje

Podmračený dlouhovlasý mladík byl již od dětství oporou mnoha opravdu velmi tvrdých skupin a souborů písní a tanců. Díky své problematické povaze nebyl v kolektivu oblíben, po jeho odchodu začaly být na koncertech slyšet i jiné hudební nástroje než ten jeho.

Vojta Zápotocký - kytara

Dlouhovlasý kytarista vzešel jako vítěz z náborové akce "I ty můžeš být Kujoonem!", bývalý tanečník a posléze kytarový žák J. Jůdla jr. proslul úspornou hrou a nespoutaným pohybovým projevem při vystoupeních.

Markéta Hořejší - bicí nástroje

Jediná žena - Kujoonka, jednoznačně nejkrásnější člen celé historie skupiny, ve které působila pod umělckým jménem Močvara von Hohenlohe.

Pán Marcipán - bicí nástroje

Zakládající bubeník kapely, ve které se dlouho neohřál, odešel po zmiňovaném obchodu s Urschulinem. Jeho předpoklad, že Kujooni to nikam nedotáhnou se po mnoha letech ukázal jako správný.

Jakub Judl - bicí nástroje

Bratr slavnějšího Johnyho, v čase jeho působení se Kujooni pyšnili rytmickou sekcí "Bratři v rytmu".

Sergej Semoykin - bicí nástroje

Tajemný cizinec, přebývající nějaký čas ve zkušebně, zapůjčený z bratrského Trilobetu, jeho angažmá ukončil brutální zásah Cizinecké policie ČR a následná deportace.

Ondřej Kýbl Čečrdle - saxofon

Angažován spolu s Jánem Eržiakem, ve skupině zažil nezapomenutelné 1. soustředění na Bílichově, současnosti spoluhráč Brady v Rastafidli Orchestra.

Michel Coolman - kytara

Mladý (původem českovlámskoněmeckorakouskouherský) kytarista, využíval cenné zkušenosti získané v kapele Totální Nasazení, se kterou zažil (na rozdíl od Kujoonů) mnoho slávy. Vzhledem ke svému původu ovládal většinu evropských jazyků, Kujooni by se tak bývali neztratili při zahraničních vystoupeních.

SPOLUPRACOVNÍCI

Al Jal Úd

Islámský básník, jehož lyrickoepické opusy posloužily jako texty mnoha kujoonským písním a melodramatům. Zahalený do šátku Jásira Arafata dříve i nezaměnitelným způsobem deklamoval s podporou skupiny své verše na koncertech, po 11. září 2001 se stáhl z obavy o svou bezpečnost do ústraní.

Petr Kráva Ledvina

Široké veřejnosti méně známý spolupracovník, tvůrce videoklipů, videoprojekcí a koncertních záznamů skupiny, autor někdejších webových stránek a dalších podivných nápadů spojených s Kujoony. Nesnáší publicitu, proto se v době největší kujoonské obliby potápí až několik desítek metrů pod vodní hladinu a odmítá se vynořit.

Honza Kocáb

Majitel domácího nahrávacího studia, který díky své vrozené slušnosti a také tomu, že zřejmě špatně slyší, strávil při pořizovaní kujoonských nahrávek a ozvučování koncertů 8000 hodin během 1 roku. Mezi Kujoony považován za sportovce snažícího se prosadit v umělecké oblasti, mezi sportovci přezdívaný Kumštýř. Jeho sen naučit se hrát na klarinet a zahrát na desce skupiny značně nabouralo angažování J. Eržiaka.

Honza Svině Renner

Geniální tvůrce webových stránek, autor nezapomenutelného prvního kujoonského webu, plakátů a celé grafické podoby CD-romu Minutky z hovězího masa. Vzhledem k tomu, že jeho genialita je na druhé straně vyvažována neuvěřitelnou roztěkaností, a také k tomu, že Urschulinovi odjel bez placení jeho vozem a už se nikdy neukázal, své kujoonské aktivity zcela utlumil.

Radovan Zvukujoon Kiml

Technický všeuměl, díky jehož podomácku sestavenému nahrávacímu zařízení došlo k záznamu legendárního koncertu Live in Dividýlko.

Pavel Pánek

Dlouho utajovaný bratr ve Slaném a okolí známějšího hudebníka Jana, marathonec a novinář, po návratu spoza „Velké louže“ začíná jeho spolupráce s Kujoony, jeho péčí vydávají v roce 2009 u příležitosti Kujoonského plesu nezapomenutelné Kujoonoviny v mnohatisícovém, nikdy neprodaném nákladu.